Ofte stilte spørsmål

Hvilket kursnivå passer for mitt barn?

Svømmeopplæringen er delt inn i 8 nivåer. Hvilket nivå som passer ditt barn best kommer an på hvilke ferdigheter man har fra før av. Prøv gjerne nivåvelger’n for å finne riktig nivå. Er du usikker er det selvfølgelig bare å ta kontakt på
mail: kurs@sk-speed.no
Tlf: 22 25 13 00

Er det påbudt med badehette?

Det er ikke påbudt med badehette på våre svømmekurs, men vi anbefaler dette særlig for alle med langt hår.

Kan barna bruke svømmebriller?

Vi bruker ikke svømmebriller på Hvalmerket (nivå 1) og Skilpaddemerket (nivå 2), da vi mener det er viktig at barna lærer å orientere seg i og under vann også uten hjelpemidler for å bli trygg i vann. Andre hjelpemidler som feks. armringer er ikke tillatt.

På nivåene Pingvinmerket (nivå 3) og oppover kan barna gjerne bruke svømmebriller.

Må jeg som foresatt være med i vannet under svømmekurset?

Nei, vi har ikke foresatte med i vannet under våre kurs, men du er selvfølgelig velkommen til å følge undervisningen i svømmehallen.

Ventelister

Dersom kurset du ønsker at ditt barn skal delta på er fullt, kan du sette deg på venteliste. Når du står på venteliste vil du bli tildelt plass straks vi har noe ledig. Vi tar inn nye barn på svømmekurs hver måned.

Vi har reist/barnet har vært syk, kan vi betale mindre?

Nei, vi har lik pris uavhengig av fravær.

Jeg har spørsmål angående anbefalt nivå.

Dersom du lurer på noe angående anbefalingen du har fått for ditt barn kan du ta kontakt med kursets instruktør for en begrunnelse. Anbefalt nivå vurderes etter hvilke av kursets delmål som er oppnådd.

Hva lærer barna på de forskjellige kursnivåene?

Vi har 8 forskjellige nivåer i svømmeopplæringen, fra begynner- til videregående nivå. En oversikt over disse med tilhørende hoved- og delmål, samt eventuelle krav til forkunnskaper finner du ved å klikke på knappen under.

Hvor arrangerer dere svømmekurs?

Vi arrangerer svømmekurs på Nordtvet bad, Linderud bad og Romsås bad. Se mer info ved å klikke på knappen under.

Når får jeg faktura?

Når du har godtatt tilbud om kursplass, vil du få tilsendt faktura rundt den 30. hver måned.