GRATIS SVØMMESKURS – PÅMELDINGEN ÅPNER 07. JUNI KLOKKEN 09.00

I sommer har vi igjen gleden av å kunne tilby gratis svømmeopplæring for barn og ungdom! Dette arrangeres av svømmeklubbene SK Speed, Lambertseter Svømmeklubb, og Oslo Idrettslag Svømming, i samarbeid med Oslo Idrettskrets og Oslo Kommune. Dette er en fantastisk mulighet til å lære å svømme og ha det gøy i vann denne sommeren!

Påmeldingen åpner 7. juni klokken 09.00.

Kursene holdes i hele sommer på Sogn Bad, Lambertseter Bad, Furuset Bad, Holmlia Bad og Økern Bad. Kursene går over fem dager i en uke, fra mandag til fredag. Her er oversikt over det som er tilgjengelig i de forskjellige bassengene:

Økern Bad: Uke 27, 28, 29, 30 og 31

Furuset Bad: Uke 27, 28, 29, 30 og 31

Sogn Bad: Uke 26, 27, 28, 29, 30 og 31

Lambertseter Bad: Uke 27, 28 og 30

Holmlia Bad: Uke 27, 28, 29, 30 og 31

Tilbudet er for barn og ungdom i aldersgruppen 6 til 19 år, og passer for alle uavhengig av nivå! Aldersinndeling:

  • 6-9 år
  • 10-13 år
  • 14-19 år

Vi jobber etter Norges Svømmeskoles prinsipper med ferdighetene dykking, flyting, gli og fremdrift. Instruktørene vil dele deltakerne inn i grupper basert på tidligere erfaring med svømming, og tilrettelegge undervisningen til hver enkelt.

Påmelding

  1. Gå til tryggivann.no
  2. Logg inn med brukeren din hvis du har en bruker fra før. Hvis ikke lager du deg en bruker oppe i høyre hjørne
  3. Søk etter aktivitet på opplæringstype «Sommerkurs» som du finner under «Annet» og klubb basert på ønsket sted. (Se oversikt over i denne artikkelen over hvilken klubb som holder svømmeundervisning nærmest deg)
  4. Velg ønsket kurs, uke og riktig aldersgruppe
  5. Klikk på «meld meg på»
  6. Ved spørsmål kan du kontakte svømmeklubben!

Furuset Bad og Økern Bad:

Sogn Bad:

Holmlia Bad og Lambertseter Bad: