SK SPEED HAR ANSATT ØKONOMI- OG ADMINISTRASJONSKONSULENT

Vi har gleden av å meddele at vi har ansatt Therese Häger (34) som klubbens økonomi- og administrasjonskonsulent. Therese er godt inne i sin andre uke i klubben og vi gleder oss over å ha henne med på laget.

Therese har hatt en imponerende idrettskariere og spilt basketball i eliteserien i Norge fra 2004 til 2019, og har gjennom idretten tatt seg til USA og på stipend gjennomført sin Bachelorgrad i Business Administration på Sam Huston State University i Huntsville, Texas. Etter dette har hun tatt mastergrad i Økonomi og Administrasjon ved Universitetet for miljø- og biovitenskap i Ås, og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom flere års arbeid i roller som Business Controller og Regnskapsfører i forskjellige bedrifter.

Med Thereses erfaring og bakgrunn er vi sikre på at hun har det som trengs for å gjøre en god jobb og være en god lagspiller for resten av klubben. Vi ønsker Therese, som opprinnelig er fra Rødtvet i Oslo, velkommen tilbake til Groruddalen!