SK SPEED ANSETTER NY DAGLIG/SPORTSLIG LEDER

Sportsklubben Speed har ansatt en ny daglig/sportslig leder og ønsker Kari Leer Backe-Hansen velkommen til oss. Hun begynner hos oss 1. august i år. Hun er utdannet Cand.Scient fra NTNU og Norges idrettshøyskole med fordypning i fysisk aktivitet og helse. Hun har ledererfaring som daglig leder i Mandal svømmeklubb og studentidretten, og har jobbet mye med ledelse, HR, organisasjons- og aktivitetsutvikling. Hun har også vært klubbveileder og utviklingskonsulent i Norges Svømmeforbund, og fullfører lederutdanning på BI denne våren.

Kari gleder seg til å begynne i SK Speed, og vi tror hun kommer til å passe godt inn i klubben.

Vi er også veldig glade for at nåværende daglige leder, Kristian Austveg, blir værende i klubben. Han går etter eget ønske over til å jobbe i kursavdelingen sammen med svømmeskoleansvarlig, Nora Øverås.