SK SPEED PÅ KOMPETANSEHELGA 2019

SK Speed søker alltid å holde seg oppdatert og øke kompetansen i alle ledd. Helgen 26.-28. april deltok derfor Hovedtrener Kristian Thorsvald, Svømmeskoleansvarlig Nora Øverås, Hovedstyreleder Ola Viken og Svømmestyreleder Cathrine Helsingeng på Kompeansehelga 2019 i regi av Norges Svømmeforbund.

Ola og Cathrine representerte klubben under Forbundstinget på fredagen, mens Nora holdt kurs i Tryggivann for begynnere på vegne av forbundet. Kristian kom på lørdagen og sammen representerte vi klubben på forum for svømmeskoleansvarlige, hovedtrenere og klubbledelse. På lørdag deltok Cathrine i paneldebatt om frivillighet, på søndag holdt Nora innlegg om svømmeundervisning i skolen og sammen med Asker, Bærum og Lambertseter kjørte vi workshop for hovedinstruktørforumet.

Vi er glade for muligheten vi fikk til å hjelpe til og takker forbundet og alle fra de deltakende klubbene som bidro til å gjøre helgen helt super! Vi drar hjem med nye idéer, inspirasjon og nye bekjentskaper i sekken.

Vi ses neste år. 🙂

Fv: Svømmeskoleansvarlig Nora Øverås, Svømmestyreleder Cathrine Helsingeng og Hovedtrener Kristian Thorsvald.