Speed arrangørklubb for LÅMØ Øst 2018

Speed er i dag blitt tildelt oppgaven som teknisk arrangør av LandsdelsÅrsklasseMØnstingen for region Øst for 2018. LÅMØ 2018 går av stabelen i februar neste år. Det er lenge siden Speed har stått som arrangør av et så stort arrangement, og dette blir en spennende utfordring for oss, som vi skal klare med glans! I 2018 fyller Speed 100 år, og LÅMØ-arrangementet er ment som en del av markeringen i jubileumsåret.

Deltakere i LÅMØ er de 24 guttene og 24 jentene i region Øst med høyest sammenlagt FINA-poengsum i årsklassene 13-16 år, og alle i 11- og 12-årsklassene i regionen som ønsker å delta og har gyldig tid i alle 5 øvelser. Alle deltakere må svømme 5 individuelle øvelser (fri, rygg, bryst, butterfly, medley).

For våre medlemmer er det bare å legge på svøm for å kvalifisere til århundrets svømmestevne! Og for de foresatte er det bare å melde seg på i arbeidet med å forberede arrangementet!