Nyttårssvøm i ord og bilder

Petter og Markus svømmer, løper med dekk, svømmer litt igjen..
Petter og Markus svømmer, løper med dekk, svømmer litt igjen..

Det var både spøk og alvor da SK Speed avsluttet året med stil på Nordtvet bad

Nyttårssvøm er en årlig tradisjon på Nordtvet bad. Mange svømmere kommer for å bryte grenser, men det er aller mest moro for alle som deltar. Foreldre heier på tribunen, stiller med lunsj, som tellekorps og god stemning.

Svømmerne i A-gruppa hadde individuelle program, men de skulle også hjelpe hverandre til å pushe egne grenser.

For eksempel Petter og Markus løp runder på banen utenfor Nordtvet med to dekk bak seg i en mil pluss svømte 5000m. Daniel svømte 100x100m butterfly med starttid på 1.40. Marie og Hanna Marie samarbeidet om å svømme bryst 10 000m så fort som mulig.

Dagens meget analoge, håndskrevne program
Dagens meget analoge, håndskrevne program
Tellekorpset i fin stil
Tellekorpset i fin stil

 

 

 

 

 

Marie tar sats
Marie tar sats

Monopol kan brukes til så mangt, også på nyttårssvøm

Andre svømmere i A-gruppa svømte 50×100 med push ups mellom hver 100 m, økte med en push up for hver gang. Susann, Sara og trener Thorsvald spilte monopol. De noe tilpassede reglene var at man tjente penger på antall meter svømt, og hvis svømmeren landet på eiendom som koster 400, måtte man svømme 400m osv.

Hvor de havner på brettet i Monopol avgjør svømmedistanse.
Hvor de havner på brettet i Monopol avgjør svømmedistanse.

E, F og G skulle svømme minimum 500 m, målet var så langt de klarer. Alle klarte kravet og flere dobbelt så langt. Ebla (E-gruppa) og andre svømmere har god grunn til å være stolte i dag.

Ebla kan være stolt etter innsatsen.
Ebla kan være stolt etter innsatsen.

D-gruppa svømte programmer på 1000m, målet var 5000m. Mange svømte langt mer, opp imot 7000m. C og B gjorde det også «enkelt»: De hadde mål om å svømme 10 000m. Mange i B klarte godt over kravet på 10 000.

GOD NYTT ÅR TIL ALLE SPEEDSTERE OG VÅRE STØTTESPILLERE!

Vi gleder oss til å bryte nye grenser i 2017.

Oliver, Sara, Hilja og Madelen (C-gruppa) er fornøyde nyttårssvømmere.
Oliver, Sara, Hilja og Madelen (C-gruppa) er fornøyde nyttårssvømmere.

 

 

 

Superinnsats
Superinnsats