Stevnerapport fra Arena rekrutt

Silje var innom rekruttstevnet på Lambertseter sist helg og her kan du lese om hvordan hun opplevde stevnet.

Lagfølelse er viktig
Stevne er gøy!

Hei alle sammen, 

Rekruttstevner er alltid gøy. For meg som jobber med de litt mer rutinerte svømmerne, så er det veldig gøy å se den stemningen som er på rekruttstevner. Alle burde ta turen innom fra tid til annen og bare se på. For makan til idrettsglede må du lete lenge etter. Her heier alle på alle. Det er ikke så farlig om man ikke perser, om man vinner heatet. Den store frykten ligger ikke i det å ikke klare NM-krav eller falle en plass på rankingen, men heller i tanken på hva man gjør om man mister brillene på 50 bryst. Og tenk om man blir sliten på 100 medley?
Heidi og Tobias har hatt stålkontroll og et smil om munnen hele dagen, og det har nok ikke bare vært enkelt når Speed stiller som nest største klubb. Ingen av de 30 svømmerne som deltok mistet en eneste start, selv om det var nære på ett par ganger. Vi har hatt endeløse diskusjoner om hvorvidt Speed faktisk er verdens beste klubb (noe vi ble enige om at det var), og jeg har lært masse om spill på nettbrett og mobil.

Arena rekrutt_2
Snart er det min tur…
Verdens beste klubb!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultater fra stevnet kan studeres her.