NM er i gang

I går startet UM/NM junior i Bærum. Speed sine utøvere fikk en god start med pers på 4 av 4 starter. Det ble en 7. plass som best på Henrik på 200 medley i juniorklassen og 14 plass på 50 bryst. Daniel og stafettlaget ble også nr. 14 på 200 medley og 4*100 fri.

Det var et lite håp om at Henrik skulle klare finaleplass på 200 medley og han avanserte fra rangering som nr. 12 før start til nr. 9 etter, men han var litt over sekundet fra finaleplass. Neste gang…

Daniel perset også bra på 200 medley, selv med nesten 1 sekund svakere tid på siste 100 enn forrige gang han perset. 29.08 på fly delen lover veldig bra for 100 fly senere i dag.

Simen perset også på startetappen på 4*100 fri, mens Henrik viste form med 51,8 på sin etappe. Daniel og Markus svømte også bra på sine etapper.

I dag er nok en spennende dag med 5 individuelle starter pluss stafett. Følg med på web tv, livetiming, og ellers anbefales stevnesiden til NSF og alt av resultater finnes her.

Heia SPEED!!