Bergen Swim festival

12 svømmere fra Speed har denne helgen vært i Bergen og konkurrert. Selv om alle har trent hardt helt frem til stevnet, så melder reiseleder om bra svømming.

Fredagens gysare var 50 fly hvor Stine og Susanne svømte i bane 1 og 2 i samme heat. Ingen ville tape søskenkampen, så da ble det uavgjort og 34,50 på begge. Det var også en av de andre jentene i heatet som syntes at 34,50 var en passelig tid, så da ble det 3 svømmere med samme tid. Burde vært premie for slikt…

Lørdagens høydepunkt kom under innsvømmingen hvor Markus slo OL mester Daniel Guyrta. Ellers skal det også nevnes at Henrik viste storform og svømte seg til finale på 100 medley med pers og ny klubbrekord med tiden 1.02,25. I finalen avanserte han fra 7 til 6 plass og forbedret klubbrekorden til 1.01,58.
Søndag svømteThomas og Henrik i samme heat som Daniel Guyrta. Han var nok blitt skremt av tapet under innsvømmingen og vant både heatet og øvelsen.

Alle resultater for Speed kan leses her.

bilde1
Reiseleder melder om en gøyal gjeng å ha med på tur
bilde2
Vi fikk enn vinner i helgen, dog ikke i vannet …….