Speed Open 2011

 

Årets stevne ble det største og beste noen gang, med over 2200 starter og tilreisende klubber fra Kristiansand og Alta! Nytt tidtakeranlegg, livetiming og tilgang til gymsal ga også årets stevne et løft, og svømmerne fulgte opp med flott svømming og mange personlige rekorder. Høydepunktet på stevnet må ha vært finalene på 100fri med en magisk atmosfære som nærmest løftet taket i hallen. Speed var godt representert med Sara og Hege i jenteklassen. Sara vant på 1.01,3 med Hege ett tidel bak. I yngste gutteklasse ble Jonas nummer to på 59,98 og første gang under minuttet, Soufian var også med og ble nummer seks. I eldste gutteklasse ble Henrik nummer tre med 57,90 og pers.

 Særlig i C og D gruppa var det gledelig med mange store fremganger, det er godt å se at det gror bak de beste i klubben. C-gruppa har nylig vært med A og B-gruppene på treningsleir til Mallorca, og D og E har vært på weekendleir til Raufoss Badeland, og ikke helt overraskende er det tydelig at de som var med har fått stort utbytte av dette.

 

Takk til alle deltagere, funksjonærer og trenere for et flott stevne.

 

Resultater kan du finne her.