Endringer i starttidspunkt og stevneoppsett for Speed Open med rekrutt

Til helgens rekruttstevne er det påmeldt 204 svømmere med 681 starter, noe som resulterte i et stevne som varte 1 time og 13 minutter lenger enn tiden vi hadde satt av. Vi har derfor besluttet å gjøre enkelte endringer i programmet:

  •  Rekruttstevnet lørdag starter 1 time tidligere, dvs. kl. 9.00. Tidspunkt for innsvømming, lagledermøte og dommermøte forskyves tilsvarende.
  •  Øvelse 11 og 12 (50 meter rygg for rekrutter) strykes fra programmet.

Til det approberte stevnet er det påmeldt 330 svømmere med 1443 starter. Dette resulterte i at stevneslutt lørdag ble kl. 21:01. Dette mener vi er for sent, og vi har derfor besluttet å gjøre følgende:

Lørdag:

  • Øvelse 9. og 10. 4*50m fri strykes.
  • Øvelse 13. og 14. 200m rygg flyttes fra lørdag til søndag

Stevneslutt blir da kl. 19:54.

Søndag:

  • Øvelse 27. og 28. 4*50m lag medley strykes.
  • 200 rygg settes inn etter øvelse 22.

Stevneslutt blir da kl. 17:15.

Stevneslutt lørdag er fortsatt sent, men siden 800m fri er siste øvelse, så vil stevnet for de fleste være over kl. 19:00.

Vi har vurdert å stryke 800m fri, men kommet til at vi ønsker å gjennomføre denne siden det er siste mulighet for å kvalifisere seg til NM/UM. Om det skulle være noen som ønsker å stryke seg fra denne øvelsen, så kan man gjøre det kostnadsfritt ved å sende en mail til open@sk-speed.no.

Samme begrunnelse har vi for å flytte 200 rygg fra lørdag til søndag. Også her tilbyr vi at svømmerne kan stryke seg kostnadsfritt om det ikke passer å delta søndag.

Dersom man ønsker å stryke seg av 800 fri eller 200 rygg, så må vi ha beskjed innen tirsdag kl 16:00.

Tidsskjema kan du laste ned nedenfor.