Nasjonal ÅM-finale 16-18 april på NIH

Speed hadde tre svømmere kvalifisert til helgens ÅM-finale. Dette er årets høydepunkt for mange unge svømmere og er å regne som et slags mini-NM. Nytt av året er at det nå kun er årsklassene 1995-1997 som får lov til å delta. 
Jonas Hagmansen i 97-klassen var den av Speed-svømmerne som plasserte seg best med en 11.plass totalt. Jonas perset på alt, og særlig 200IM var finfin med 10 sekunders pers og 8.plass. Bra levert Jonas.
Henrik Flood Kvien i 96-klassen gjorde et bra stevne og perset på alt unntatt 200 bryst, dette var en opptur for Henrik som har slitt med sykdom i lang tid.
Sara Boukili i 95-klassen var kanskje noe utladet etter å ha tatt NM-krav på 400fri på Marienlyst Open? Hun perset allikevel med ett sekund på 200 rygg (8.plass) og syv sekunder på 200 bryst, så ingen grunn til å være misfornøyd der heller.
Alt i alt et bra stevne for våre, og vi satser på å få med flere svømmere neste år da den gode 1998-årgangen kan være med.