Dommerkurs og dommerlønninger

 

Midt i disse lønnsforhandlingstider har våre svømmedommere kommet godt ut. Oslo svømmekrets og Akershus svømmekrets har vedtatt at dommerlønningene skal dobles. Det må betraktes som et rimelig godt forhandlingsresultat, men samtidig må det erindres at dommerhonoraret har stått urørt i årevis.

Oslo svømmekrets inviterer også til nytt kretsdommerkurs i mai. Kurset er dels web-basert, dvs. at mye av opplæringen skjer hjemme foran pc’en. Det blir i tillegg en undervisningskveld i mai (vanligvis i Oslo Idrettens hus på Ekeberg); endelig dato er ennå ikke fastsatt. SK Speed betaler kursavgiften for alle Speed-tilknyttede som ønsker å tre inn i den hvite drakten og gjøre nytte for seg innen svømmesporten.

SK Speed har allerede fire påmeldte til kurset, men vi trenger flere! Hvis tiden nå endelig er inne for deg til å tre inn i denne prestisjefylte funksjon som kretsdommer, så gi oss beskjed med en gang!

Send en e-post til: stevne@sk-speed.no