SPEED OPEN 2009 – Sportslig oppsummering

 

Det er gledelig å se at våre svømmere fortsetter fremgangen de har vist på de siste stevnene. Vi har nå vært igjennom en intensiv konkurranseperiode som for de fleste nå avsluttes med Speed Open. Våre to beste svømmere, Hege Haukeland og Sara Boukili, prøvde seg på UM-krav. De gjorde sine saker meget bra, men manglet dessverre noen tideler på kravene. De får imidlertid et siste forsøk neste helg på Høstduppen i Moss. Hege er for øvrig allerede kvalifisert på 200 butterfly.

 

Så vidt jeg kan bedømme satt alle svømmerne personlige rekorder, noen satt til og med pers på alt de var med på. Selv om det var et langt stevne holdt svømmerne fokus helt til siste øvelse. Veldig bra.

 

Rekruttstevnet viste at det gror også i de lavere gruppene. Mange talentfulle svømmere fikk vist hva de kan, og dette er svømmere som vi forhåpentlig ser i A og B-gruppene om noen år. 

 

For oss trenere var stevnet en gledelig opptur, og en bekreftelse på at vi trener riktig og bra.

For svømmerne håper vi dette gir motivasjon til å stå på videre når vi går inn i en ny treningsperiode frem mot jul.

 

Vel Blåst!

 

”Årsaken til at noen blir bedre enn andre er at de anstrenger seg mer”