Speed Open 2009 vel i havn

Det største Speed Open i manns minne ble gjennomført helgen 7. og 8. november. 270 svømmere med 1229 indivuduelle starter i det approberte stevnet, mens rekruttene skiltet med 182 svømmere og 274 starter. Totalt 15 timer med stevne i løpet av to dager ble godt gjennomført med en funksjonærtropp som gjorde en imponerende innsats. Til tross for både strømbrudd og noen mindre dataproblemer, ble alle stevnets deler gjennomført godt innenfor timeplanen. Den velbugnende kantine sikret næring til både svømmere og publikum, og brakte gode inntekter for klubben. 18 svømmere fra fjerntliggende strøk som Namsos, Steinkjær og Rørvik gledet oss med sin deltakelse, for å nevne de som hadde reist lengst denne gangen. Blant de klubbene med flest påmeldte deltakere må nevnes Asker (37+17), Bærumsvømmerne (26+22) og Lambertseter (31+12). Og personlige rekorder ble satt på rekke og rad.

Resultatene kan du lese her.