Tom Eilert Karlsen ny hovedtrener

Ny hovedtrener Tom Eilert Karlsen

Styret i svømmegruppa har med dette gleden av å ønske Tom Eilert Karlsen velkommen som klubbens nye hovedtrener fra 1. august. Tom Eilert Karlsen er 35 år, og har blant annet bakgrunn som svømmer på landslaget i årene 1993-2000. Han har satt en rekke norgesrekorder i sin tid som svømmer for IL Varg, og han innehar fortsatt de norske rekordene på 50 og 100 meter rygg langbane. Han har deltatt både i EM- og VM-finaler og har også et par kongepokaler fra 1996 og 1999. Han har tidligere vært trener både for Bærumsvømmerne og senest for Varg. Tom Eilert har grunn- og mellomfag i fysisk aktivitet og helse fra Idrettshøgskolen i Oslo, i tillegg til markedsføringsstudier fra BI. Han kommer til oss fra jobb som salgssjef i Mitsubishi Motors Corporation Norge AS, og er for øvrig gift og har ett barn. I SK Speed er Tom Eilert ansatt i 100% stilling som hovedtrener for tre år fra 1. august.

Etter at vår hovedtrener Christian Johansson for noen måneder siden meddelte styret at han ønsket å redusere sine arbeidsoppgaver, har det vært et intenst søk både nasjonalt og internasjonalt for å finne en som kunne overta hovedtrenerjobben. Styret mener å ha funnet den beste mann for oppgaven, og ser frem til et langvarig og godt samarbeid med Tom Eilert Karlsen.